what is web design

مشخصات یک متخصص حرفه‌ای طراحی وب + مزایای داشتن سایت

Spread the love

طراحی وب منطقه ای است که بر توسعه واسط های دیجیتالی مانند طراحی سایت ها و برنامه های وب متمرکز شده است.

برای این کار ، طراحان وب با استفاده از زبانهای نشانه گذاری مانند HTML صفحات را ایجاد می کنند.

آیا تاکنون در حال مرور یک وب سایت بوده اید که به دلیل طراحی ناپسند و نحوه توزیع محتوا به فکر ترک آن بیوفتید؟

یا در مواقعی که به دسترسی سریع محتوا نیاز دارید، وب‌سایت ها برایتان با سرعت پایینی بارگزاری شود؟

همه اینها باعث می شود تجربه بازدیدکنندگان از یک سایت بسیار بد شود و پیامد آن کاهش نرخ تبدیل این بازدید کنندگان به مشتریان است. برای اینکه این امر در وب سایت شرکت شما اتفاق نیفتد ، باید یک طراحی وب با کیفیت داشته باشید.

برای درک مفهوم مزایای سرمایه گذاری در طراحی وب سایت و نحوه شناخت یک متخصص طراحی وب سایت خوب، خواندن این پست را تا آخر ادامه دهید!


طراحی وب چیست؟

طراحی وب شامل کارهایی است که مربوط به چیدمان و طراحی صفحات آنلاین و همچنین تولید محتوا است ، هرچند که عموماً در ایجاد وب سایت ها کاربرد دارد.

در این حالت، طراحان وب صفحات را با استفاده از زبانهای نشانه گذاری مانند html ایجاد میکنند.

از طرف دیگر طراحان وب با زبان css ظاهر سایت را طراحی و شکل می‌دهند.

بنابراین ، معمول است که طراحان وب از این دو زبان برای ساختن یک سایت استفاده کنند ، زیرا با هم چگونگی نمایش صفحات در مرورگرها را تعریف می کنند. (html ساختار سایت و css ظاهر سایت)

اما اگر بخواهید بدون یادگیری زبان برنامه نویسی سایت طراحی کنید باید از سیستم مدیریت محتوا (cms) مانند وردپرس استفاده کنید ولی اگر سایت شما فروشگاهی است پیشنهاد ما به شما استفاده از cms دروپال می‌باشد.


عناصر اصلی طراحی وب چیست؟

وقتی در مورد طراحی وب سایت حرفه ای صحبت می کنیم، برخی از نکات ضروری است و نمی توان از سایت شما کم کرد. در اینجا نکات برجسته آورده شده است:

 

رسپانسیو

از آنجا که تعداد بیشتری از مردم از طریق تلفن همراه به اینترنت دسترسی دارند، بسیار مهم است که سایت شما برای دستگاه های تلفن همراه ظاهری مناسب داشته باشد و بدون مشکل نمایش داده شود.(رسپانسیو باشد)

 

خسته کننده نبودن محتوای سایت

سایتایی را دیدید که پاراگراف های خیلی بلند نوشته‌اند؟ خواندن آنها خیلی خسته کننده است، نه؟ خوب، اگر شما به این موضوع اهمیت ندهید، در مورد بازدید کنندگان سایت شما همین اتفاق می افتد .

 

حاشیه نرفتن

اگر اواسط محتوانویسی شروع به حاشیه پردازی کنید و از موضوع اصلی خود دور شوید، تجربه بدی خواهید داشتهمین موضوع را باید در مورد نوشتن محتوای سایتتان اهمیت بدهید.

 

سرعت بارگزاری

در دنیایی که به نظر می رسد همه همیشه با عجله همراه هستند، داشتن یک وب سایت با سرعت بارگذاری بالا ضروری است. طبق گفته های گوگل، سایت هایی که بیش از ۲ ثانیه طول می کشد بارگذاری شوند، بازدیدکنندگان بسیاری را ازدست خواهند داد.


مزیت سرمایه گذاری در طراحی وب با کیفیت چیست؟

اینها پنج مزیتی است که می توانید با سرمایه گذاری در یک طراحی وب حرفه ای داشته باشید:

 

۱. برداشتهای اول خوب

سایت شرکتی که شما در رسانه های دیجیتال مدیریت می کنید. هربار که مشتری جدید بالقوه به شرکت شما می آید، نگران ایجاد اولین تجربه خوب برای مشتری هستید که یک وب سایت عالی می‌تواند تجربه ای عالی برای مشتری شما داشته باشد.

اما یک وب سایت غیر حرفه ای بدان معنی است که بازدید کنندگان تجربه خوبی را تجربه نمی کنند و حتی فکر می کنند شرکت قدیمی است. این باعث می شود آنها از رقیبی که وب سایت بهتری دارند ، به دنبال پیشنهادهایی مانند پیشنهاد شما باشند.

 

۲. عملکرد بهتر با SEO

SEO یا بهینه سازی موتور جستجو به بهینه سازی ارگانیک وب سایت شما در بین موتورهای جستجو کمک می‌کند و یکی از نکات استراتژی دیجیتال است که هر بازاریاب باید بیاموزد.

از نظر آماری، این کاربران در زمانی جست و جو می‌کنند که نیازی داشته باشند تا صفحاتی که در نتیجه جستجو ظاهر می شوند را بازدید کنند و نیاز خود را برطرف کنند. در اینجا بازاریاب باید با سئو کردن سایت را به رتبه های یک گوگل برساند تا بازدیدکننده از سایت شما دیدن کند و خدماتی یا محصولسی را دریافت کند.

اگر سایت شما به رتبه یک گوگل نرسد، به این معنی است که محتوای خاص و کاربرپسند را که برای انتخاب و نمایه سازی توسط این موتورهای جستجو وجود دارد را ندارید بنابراین به جای قرار گرفتن در صفحه اول نتایج، می تواند به عنوان مثال بین صفحات ۵ یا ۶ ظاهر شود و هرگز توسط مخاطبان شما مشاهده نشود زیرا مخاطبان فقط از صفحه اول و بیشتر رتبه های یک گوگل دیدن می‌کنند.

بنابراین، داشتن موقعیت سئو مناسب یکی از بهترین روشها برای تولید مشتری جدید بدون نیاز به هزینه کردن برای تبلیغات است.

 

۳. مزیت رقابتی

داشتن یک وب سایت حرفه ای به شما این امکان را می دهد که در مقایسه با رقبایی که وب سایت خوبی ندارند، در رده نخست گوگل باشید که همیشه اگر یک وب سایت به اندازه شما مناسب و بهینه نباشد یعنی یک گام بیشتر از رقبا در دنیای دیجیتال جلوتر خواهید بود.

 

۴- تولید درآمد بیشتر

یک وب سایت طراحی شده حرفه ای باعث جلب توجه بیشتر و در نتیجه بازدید کنندگان می شود. مردم به طور طبیعی به دنبال آنچه برایشان جذاب است هستند به همین دلیل داشتن متخصصان در این منطقه برای ساخت بصری وب سایت شما مهم است، زیرا هرچه افراد بیشتری بازدید کنند و متقاعد شوند که زمان طولانی تر در سایت شما بمانند، احتمال بیشتری وجود دارد که آن بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل کنید. به عبارت دیگر، احتمال ایجاد درآمد بیشتر است.

 

۵. افزایش مشتری توسط بازاریابی دهان به دهان

آیا تاکنون از سایتی بازدید کرده اید که طراحی آن توجه شما را به این نکته جلب کند که باعث شود دوستان و همکارانتان در مورد آن صحبت کنند؟ به ما اعتقاد داشته باشید: این تأثیر بر مردم و جذب بازدیدکننده و مشتری از آنچه فکر می کنید موثرتر است. بنابراین داشتن یک وب سایت با کیفیت می تواند بازاریابی کلام شما را تقویت کند.

از این گذشته، طراحی خوب و ناوبری بصری تجربه بسیار خوبی را به بازدید کنندگان شما می بخشد، همچنین موجب جذب افرادی با تمایل به شناخت کسب و کار شما که اولین قدم برای مشتری شدن است، می باشد.

 

۶. دسترسی سریع تر مخاطبان به شما

دسترسی به اینترنت تقریباً در تمام دستگاه های تلفن همراه یا رایانه در این روزها برای همه ممکن است.

بنابراین، داشتن یک راه سریع و آسان برای دسترسی پیدا کردن مشتریان به شماره تلفن ، آدرس یا تماس با ایمیل شرکت شما یک مزیت تجاری عالی است که وب سایت ها می توانند این مزیت را داشته باشند.

علاوه بر این ، آنها به راحتی می توانند کشف کنند که چه کاری انجام می دهید و آنچه را که می توانید به آنها ارائه دهید. برای جلب توجه مردم نیازی به گفتن زیاد نیست. بعضی اوقات می توانید اجازه دهید طرح برای شما صحبت کند.


یک طراح وب چه کاری انجام می دهد؟

در حالی که معمول است که فکر کنید یک طراح وب مسئول ایجاد وب سایتهای جذاب و کاملاً کاربردی برعهده دارد، اما آنها بیش از این کارها را انجام می دهند.

طراحان وب وظایف معمول مربوط به ایجاد یک سایت برای رسانه های دیجیتال و ایجاد محتوا دارند.

بنابراین ، آنها باید نیازهای مشتری و اهداف خود را برای راه اندازی وب سایت مورد بررسی قرار دهند تا بهترین تجربه را در اختیار بازدید کنندگان قرار دهد.

علاوه بر این ، طراحان وب باید بدانند که چگونه طراحی گرافیک کنند و از زبانهایی مانند HTML استفاده کنند و در صورت لزوم سایت را به روز کنند.

اکنون که تا پایان متن با ما همراهئ بودید، می دانید که یک طراح وب حرفه ای خوب برای طراحی وب باید چه مشخصاتی داشته باشد.

نظر خود را درباره این مقاله بنویسید

ارسال نظر

ارسال نظرات